Máte nějaké otázky? Zeptejte se odborníka +420 493 799 457

O firmě

 

Firmy zabývající se lakováním / renovací hliníkových ráfků kladou na laky používané na hliníková kola stále větší požadavky. Důležitý je nejen dobrý vzhled dílů, ale rovněž jejich vysoká mechanická odolnost a odolnost na vliv environmentálních faktorů (UV záření, vlhkost, sůl nebo autochemie).

Jako reakci na požadavky trhu zavádíme profesionální systém lakování / renovace hliníkových ráfků RIMCO. Jedná se o vertikální systém, který spočívá v nanesení tří vrstev barvy na předem mechanicky (pískovaný jemnou struskovou drtí na bázi drceného skla, pískovaný pískem) nebo chemicky připravený hliníkový ráfek. Protože jsou jednotlivé vrstvy specifické, jsou zajištěny vhodné vlastnosti povrchu. Tento systém funguje na globálním trhu a byl shledán funkčním u největších světových výrobců hliníkových ráfků. Značka RIMCO je v nabídce FarCo Sp. z o. o. nabízena od prosince 2019, přičemž všechny produkty vyrábí společnost FreiLacke, světový lídr ve výrobě laků určených na hliníkové ráfky.

Výborné výsledky dosahuje rovněž při renovaci kol z lehkých slitin, což potvrzuje vysoká popularita této metody v Evropě, např. ve Velké Británii. Protože vizuální efekty zajišťuje tekutá základní barva, jsou pro technologii lakování vyžadována obě lakovací stanoviště: práškové a tekuté. Nezbytná je rovněž pec pro vypalování dílů, protože tepelné vytvrzení tekutých barev vyžaduje teplotu 150 až 170 °C. Podklad tvoří prášková barva specifických vlastností na bázi směsi pryskyřic: epoxidové a polyesterové. Další vrstva, která dává lakovanému ráfku vzhled, se ukládá tekuté formě a vytvrzuje v peci. Poslední vrstvu systému tvoří bezbarvý lak, který má hlavně ochrannou funkci a který může být nanášen jak v tekuté, tak i práškové formě. Vlastnosti jednotlivých vrstev jsou uvedeny v tabulce. Jednotlivé vrstvy systému jsou navrženy tak, aby umožňovaly bezproblémové nanášení, přilnavost i kompatibilitu s další vrstvou. Celý systém zajišťuje vynikající vizuální výsledek a plnou mechanickou a antikorozní ochranu lakovaného dílu. V porovnání s dvouvrstvým nebo třívrstvým práškovým lakováním, velmi často používaným na trhu, je tento návrh konkurenční nejen z ekonomického, ale i estetického hlediska.

 

Kontakt

RIMCO RIMS RENOVATION SYSTEM 

 

RimCo distributor:

 


P.U.P. spol. s.r.o.

Prostřední Nová Ves 112

507 81 Lázně Bělohrad

CZECH REPUBLIC

tel. +420 493 799 457

e-mail: pup@pup.cz

Tyto webové stránky používají soubory cookies za účelem zlepšení poskytovaných služeb. Podmínky ukládání nebo přístupu k souborům cookies si můžete nastavit ve svém prohlížeči.
Více informací najdete v Polityce Prywatności.

Souhlasím